Celkové hodnocení
Huawei P20 Pro nabízí elegantní design a špičkový fotoaparát. Přečtěte si naši recenzi o jeho výkonu, výdrži baterie a zda stojí za svou cenu... Detailní informace
Podrobné hodnocení
-
9,0/10Výkon
-
8,5/10Displej
-
8,0/10Baterie
-
8,8/10Konstrukce
-
9,0/10Fotoaparáty
-
9,0/10Systém
Klady
- Elegantní design s proměnlivými barvami
- Průhledný ochranný kryt v balení
- OLED displej s krásnými barvami
- Osmijádrový procesor pro plynulý chod
- Rychlonabíjení za hodinu 80 procent
- Trojice čoček Leica pro skvělé fotky
- Selfie kamera s 24 megapixely
Zápory
- Kluzká skleněná záda
- Nižší jas displeje na slunci
- Absence bezdrátového nabíjení
- AI přehnaně saturované fotky
- Absence stabilizace ve 4K videu
- Vysoká cena vzhledem k funkcím
Moje zkušenost
“Huawei P20 Pro mě zaujal svým elegantním designem a kvalitním fotoaparátem, ale zklamal mě nižší jas displeje na slunci a absence stabilizace při natáčení videí ve vysokém rozlišení. Výkon a baterie jsou na solidní úrovni, ale vyšší cena neodpovídá všem funkcím, které bych od vlajkové lodi očekávala.”
Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →
Design a zpracování
Huawei P20 Pro mě na první pohled zaujal svým elegantním vzhledem. Skleněná záda s proměnlivými barvami jsou opravdu krásná, ale bohužel i dost kluzká. Tento trend u prémiových telefonů mi moc nevyhovuje, protože se telefon snadno vyklouzne z ruky.
Příjemným překvapením bylo, že v balení najdete průhledný ochranný kryt. I když telefon trochu zvětší, je to praktický doplněk, který oceníte zejména kvůli ochraně před otisky prstů.
Displej je OLED s krásnými barvami a ultrajemným rozlišením. Bohužel má nižší jas, což se projevuje hlavně při používání na přímém slunci. Čitelnost je zde opravdu horší.
Výkon a baterie
Telefon je vybaven osmijádrovým procesorem Kirin, který spolu s 6 GB RAM zajišťuje plynulý chod systému. Ani při náročnějších úkolech jsem nezaznamenala žádné zpoždění nebo záseky. Výkon v Antutu dosáhl 208404 bodů, což je solidní výsledek.
Baterie o kapacitě 4000 mAh vydrží při běžném používání celý den. Doufala jsem, že se časem zlepší, ale zatím je to takto. Rychlonabíjení je ale skvělé – za hodinu máte 80 % baterie, což je velmi praktické.
Trochu mě mrzí absence bezdrátového nabíjení, které by se u vlajkové lodi hodilo. Ale rychlonabíjení to částečně kompenzuje.
Fotoaparát a umělá inteligence
Fotoaparát je jedním z hlavních lákadel tohoto telefonu. Trojice čoček od společnosti Leica poskytuje skvělé výsledky, a to i za špatných světelných podmínek. Fotografie jsou ostré a barevně věrné, i když někdy působí přehnaně saturovaně kvůli umělé inteligenci.
AI je občas spíše na škodu, protože fotky vypadají jako omalovánky. Naštěstí se dá tato funkce vypnout. Co mě ale zklamalo, je absence stabilizace při natáčení videí ve 4K a FullHD při 60 fps. To je u vlajkové lodi opravdu ostuda.
Selfie kamera s 24 megapixely je skvělá, ale zkrášlovací algoritmus je někdy až moc agresivní. Pokud preferujete přirozenější vzhled, možná budete muset upravit nastavení.
Celkově je Huawei P20 Pro kvalitní telefon s několika nedostatky. Cena je vyšší, než by odpovídalo jeho funkcím, ale pokud hledáte skvělý fotoaparát a elegantní design, může být pro vás tou správnou volbou.
Zkušenosti dalších zákazníků
V tuto chvíli jedna z nejvýhodnějších koupí v poměru cena/výbava. Srovnám s nástupcem (Huawei P30 Pro). Tak hlavně je (logicky) o dost levnější, než novější model. Fotovýstup je jen o tři body horší než u nástupce (dle serveru DXO), tedy stále se řadí mezi nejlepší fotomobily na světě. Narozdíl od nástupce má stereoreproduktory, navíc P30 Pro má repráček spojený s konektorem USB C, což je sice zajímavé řešení, ale není to po zvukové stránce ideální. P20 Pro nemá čtečku v displeji, za to ji má bezchybnou a bleskovou, umístěnou vpředu s možností používat gesta. Paměť RAM i ROM mají oba stejnou, procesor je u P20 Pro samozřejmě loňský, ale na běhu systému nepoznáte nic, pořád je to výborné. Již dostal upgrade na Android 9, tedy zde jsou na tom oba stejně. Baterka má 4000 mA (P30 Pro má 4200 mA), při rozumném používání vydrží dva dny. Odolnost IP67 (P30 Pro má IP68), opět jen malý rozdíl, plavání bych asi nedoporučil ani v jednom případě, jako ochrana proti náhodnému vykoupání postačí oboje. Nemá bezdrátové nabíjení, já to nepotřebuji, ale chápu, že někdo to rád využije, v tom je P30 Pro fakt lepší a navíc jej má reverzní. Displej je u obou výborný, P30 Pro má trošku větší úhlopříčku, rozlišení mají stejné, jemnost má P20 Pro pochopitelně vyšší, oba mají OLED. P20 Pro má již z výroby nalepenou ochrannou fólii, P30 Pro ji nemá a vzhledem k tomu, že má zakřivené boční hrany, je velmi obtížné ji vůbec na displej nalepit, natož použít ochranné sklo, to je vyloženě tragédie. Majitelé Samsungů jistě dobře vědí, že tohle je docela nevýhoda zaoblených zobrazovadel. Další nevýhodu oblého displeje spatřuji v nemožnosti pořídit ochranný zádní kryt, ze kterého by takový displej nebezpečně nevystupoval. Prostě móda zaoblených displejů mě neoslovila, vlastnil jsem Samsung S9 Plus a tohle mě zkrátka nechytilo. Rychlonabíjení mají oba, P30 Pro ho má o něco rychlejší, ale rozdíl je prakticky jen v jednotkách minut. Srovnám-li P20 Pro ještě s obyčejnější P30, je P20 Pro levnější a přitom vybavenější telefon. Tak snad jsem vám svým pohledem na věc trochu pomohl 🙂
Ověřený zákazník
Balení obsahuje kromě obligátní firemní nabíječky (oproti konkurenci je rozměrnější) a špendlíku pro otvírání slotu SIM karet je v balení silikonový kryt, špuntová USB-C sluchátka a USB-C redukce na audio jack. Displej je chráněn fólií z výroby.Co se týká HW, tak chipset Kirin 970 je ve většině parametrů výkonnější než loňský SnapDragon 830, ale mírně zaostává za letošním SD845. Naštěstí to nemá vliv na plynulost prostředí nebo hraní náročných her, kdy Kirin 970 spojený s 6 GB RAM funguje bezproblémově.Úložiště patří vzhledem k ceně spíš k nadstandardu, kdy většina vlajkových lodí stále začíná na 64GB a za větší velikosti si nechávají připlatit. Nevýhodou může být naopak absence slotu pro paměťovou kartu u menšího množství uživatelů, kteří využívají velké množství dat (filmy + hudba).Baterie s kapacitou 4000mAh patří k tomu nejlepšímu mezi vlajkovými loďmi, kdy ani při náročném používání není třeba hledat v průběhu dne nabíječku a při běžném používání vydrží kolem dvou dnů.Fotoaparát patří ke špičce, ale je třeba uvažovat, jak ho využijete. Největší síla totiž nespočívá v automatickém režimu se zapnutou AI podporou, ale v možnostech manuálního nastavení. Automatika může náročného uživatele mírně zklamat, kdy AI některé scény zbytečně přeostřuje a saturuje barvy do výrazných tónů. Naštěstí AI lze vypnou v nastavení a případně zapínat/vypínat relativně rychle podle potřeby. Síla AI se projeví např. při nočních fotkách bez stativu, kdy dokáže vytvořit použitelnou fotografii za situace, kdy to už konkurence vzdává. Nejvíc možností ale skýtá PRO režim, který dovoluje ruční nastavení parametrů. Další možností je fotit do RAW formátu.Video je slušné, ale oproti některým vlajkovým lodím je slabší, kdy stabilizace je k dispozici pouze v rozlišení 1080 30 snímků a nižší, vyšší rozlišení (včetně 4K) jsou zatím nestabilizované a těžko říct, jestli přijde stabilizace s aktualizací systému.————Myslím, že pokud si člověk vybírá telefon mezi vlajkovými modely, tak by rozhodně měl uvažovat i nad tímto modelem, který má dle mého velmi vyváženou nabídku funkcí a vlastností.
Ověřený zákazník
Telefon je výborný pracovník během celého produktivního dne. Jako student ho používám velmi často, wifi i data jsou velmi využívané a dostanu se na jeden den výdrže (večer končím používání s nejméně 20 %). Jednoduché ovládání a rychlost jsou hlavní devizou. Výkonný procesor dokáže rychle přepínat mezi aplikacemi a na nic dlouho nečekám. Foťák používám často stejně tak video, obojí jsou výborné ale chce to si trošku pohrát s nastavením například v portrétním režimu (umělá úprava je někdy až moc ale z 90% nebude vadit). Pro Instagram a podobné sociální sítě skvělý společník. Noční režim vyzkoušený a takové fotky jsem neviděl (Úžasné!!) AI u fotáku funguje skvěle ikdyž něco přibarví až až. Celkově je to ale líbivé. Překvapil mě infraport a to velmi kladně jelikož pokud si zapomenu ovladač k televizi daleko odemě, můžu nahradit telefonem (a to se vyplatí Horste Fuchsi!) Co mě zklamalo byla možnost fotit ve 40Mpix pouze ve formátu 4:3 který je dnes lehce zastaralý. 18:9 lze použít u 7Mpix fotografie, výsledek však je podobný a okem nepoznáte rozdíl. Určitě nedoporučuji ženám jelikož i přes kompaktní rozměry na velikost displeje je ovládání i pro mě náročnější a musím se více snažit při ovládání celé šířky a výšky obrazovky (možná je to na zvyku). Dost mi vadí malá notifikační dioda která skoro nejde vidět ani když vím že svítí a lze tedy snadno přehlédnout zmeškaný hovor či zprávu. Navíc nebliká ale postupně „roste a klesá“ v intenzitě svítivosti takže ani oko tento „pomalejší přechod“ špatně pozoruje. Výřez je pro mě super věc, je to stylovka a zajímavé oživení, ale některé aplikace s tím ještě pracovat neumí a lehce to kazí dojem. Celkově je ale telefon výborný a rychle jsem si na něj zvykl. Kupoval jsem ho hlavně pro výkon a fotografie a věřím že v tomto ohledu mě nezklamal. drobné neduhy lze přejít a myslím že každý s tím bude spokojen.
Ověřený zákazník
Telefon vlastním nyní týden a něco. Zase nemůžu říct, že se s ním ještě seznamuji, protože jsem před tím to rok vlastnil Huawei P10, kde je ovládání a systémové nastavení v podstatě stejné. Můžu ale částečně porovnat. Cena P10 byla v roce 2017 kolem 17000kč, u této P20Pro 22000kč. Cena je přemrštěná v tom ,co nabízí. Resp. oproti P10 toho P20 zase o tolik víc nemá. Jen větší baterii, celkově je větší, voděodolnost IP67, větší úložný prostor a o něco lepší fotoaparát. A fotoaparát na P20Pro není zase až tak úplně taková bomba, jak všichni píší. Oproti P10 jsou snímky kvalitnější, ostřejší, ale zase ne o moc. Celkově P20Pro fotí kvalitně, o tom žádná, ale čekal jsem jak za ty pěníze, tak po přečtení všech možných recenzí skutečně více. Možná jsem náročný uživatel, ale fotky jsou především s AI(umělou inteligencí) někdy jako omalovánky – nepoužitelné. Vím, že stačí tuto funkci vypnout, ale i přesto foták fotí jakoby v HDR modu i bez toho, fotky jsou tak složeny někdy do sebe kvůli lepšímu dynamickýmu rozsahu z více snímků a výsledný obrázek občas až tak neodpovídá realitě foceného objektu, ikdyž je pěkně barevný, má dynamický rozsah, na oko poutavý. Líbí se mi prostě více fotky, které se přibližují vzhledem realitě. Ale někdo dává přednost právě takovýmto fotkám. Každému vyhovuje něco jiného, píšu tedy to především pro ty, kdo rádi také přirozenější snímky. Video je ve FullHD 30s/s stabilizované,vyšší nastavení kvality videa už ne. Což je opravdu na vlajkovou lod´ ostuda. Třeba to spraví nějaká další aktualizace. Co mi ale ještě na tomto telefonu vadí, je jas displeje na maximum na slunci. Je vidět, co je na displeji, celkově řekl bych i docela špatně. U P10 byl jas vyšší. Baterie má 4000mAh. Zatím vydrží cca. den, ale doufám že se to ještě zlepší, protože u P10 mi trvalo cca. měsíc a půl, než se baterie „vzpamatovala“ a dalo se s ní vydržet i do druhého dne.Nabíjení bez problému, rychlé, spoolehlivé. Za cca. 1h 80% nabití. Potom už to jde pomalu, ale do hodky a půl se to zhruba vejde. Co je supr, že jsem nemusel kupovat ochranný kryt. Byl v balení – pěkný, průhledný, originál od Huawei. Ale zvětšuje se po nasazení celková šířka – pro ty, co mají menší ruce už se pak tak dobře nedrží. Zvuk je Dolby Atmos – kvalitní, relitivně vysoká úroveň hlasitosti.Celově i přes výše zmíněné některé nedostatky telefon doporučuji. Je to kvalitní příštroj, ikdyž předražený. Jj, za značku se platí a Huawei si postupně upevňuje svoji pozici na trhu, kdy cena v budoucnu spíše ještě poroste. Doufám, že i s tím poroste stále kvalita a nebudu muset odejít ke konkurenci.
Ověřený zákazník
Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →
Koupit či neokoupit Huawei P20 Pro 6GB/128GB Dual SIM?
Kupte, pokud…
Hledáte telefon s vynikajícím fotoaparátem
Trojice čoček od společnosti Leica poskytuje skvělé výsledky, a to i za špatných světelných podmínek. Fotografie jsou ostré a barevně věrné.
Chcete elegantní a prémiový design
Skleněná záda s proměnlivými barvami a elegantní voděodolný design jsou opravdu krásné a telefon se dobře drží v ruce díky zaobleným hranám.
Potřebujete rychlé nabíjení
Rychlonabíjení je skvělé – za hodinu máte 80 % baterie, což je velmi praktické pro každodenní používání.
Nekupujte, pokud…
Máte omezený rozpočet
Cena je vyšší, než by odpovídalo jeho funkcím, takže pokud máte omezený rozpočet, může být lepší volbou jiný telefon.
Potřebujete telefon s vysokým jasem displeje
Displej má nižší jas, což se projevuje hlavně při používání na přímém slunci. Čitelnost je zde opravdu horší.
Požadujete bezdrátové nabíjení
Telefon postrádá bezdrátové nabíjení, které by se u vlajkové lodi hodilo, takže pokud je to pro vás důležité, zvažte jiný model.
FAQ – Často kladené otázky
- Jak se Huawei P20 Pro chová při focení za špatných světelných podmínek?
-
Huawei P20 Pro exceluje při focení za špatných světelných podmínek díky trojici čoček od společnosti Leica a optické stabilizaci. Fotografie jsou ostré, s věrnými barvami a dostatečnou světelností, i když někdy mohou být přehnaně saturované kvůli umělé inteligenci.
- Jaký je výkon telefonu při běžném používání?
-
Telefon je vybaven osmijádrovým procesorem Kirin a 6 GB RAM, což zajišťuje plynulý chod systému bez zpoždění nebo záseků i při náročnějších úkolech. Výkon v Antutu dosáhl 208404 bodů, což je solidní výsledek.
- Jak se Huawei P20 Pro chová na přímém slunci?
-
Displej má nižší jas, což se projevuje hlavně při používání na přímém slunci. Čitelnost je zde opravdu horší, i když se jedná o OLED panel s krásnými barvami a ultrajemným rozlišením.
- Je možné telefon nabíjet bezdrátově?
-
Huawei P20 Pro nepodporuje bezdrátové nabíjení, což je u vlajkové lodi trochu zklamání. Nicméně rychlonabíjení je velmi efektivní a za hodinu dosáhnete 80 % nabití baterie.
- Jak je na tom telefon s voděodolností?
-
Huawei P20 Pro má certifikaci IP67, což znamená, že je odolný vůči prachu a krátkodobému ponoření do vody. Na nechtěné vykoupání to stačí, ale plavání bych s ním nedoporučovala.
- Jaké jsou možnosti úložiště?
-
Telefon má 128 GB interní paměti, což je dostatečné pro většinu uživatelů. Bohužel nemá slot na paměťovou kartu, takže rozšíření úložiště není možné.
- Jak funguje čtečka otisků prstů?
-
Čtečka otisků prstů je umístěna vpředu a je velmi rychlá a přesná. Navíc podporuje ovládání gesty, což je praktické a usnadňuje používání telefonu.
Parametry
Název produktu: | Huawei P20 Pro 6GB/128GB Dual SIM |
Typ produktu: | Mobilní telefony |
Výrobce: | Huawei |
Konstrukce: | dotykové |
Operační systém: | Android |
Verze operačního systému: | Android 8.1 (Oreo) |
Hmotnost: | 180 g |
Možnost paměťové karty: | ne |
Odolné: | ano |
Produktová řada: | Huawei P20 Pro |
Nadstavba systému: | EMUI |
Modelový rok: | 2018 |
Fotogalerie
Jak vybrat ten správný mobilní telefon: Expert radí
Možnosti a důležité faktory při výběru
Když se chystáte koupit nový mobilní telefon, musíte vzít v úvahu několik klíčových faktorů, které vám usnadní rozhodování. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější z nich.
Operační systém
První rozhodující faktor je volba operačního systému. Dnes máte na výběr mezi Androidem a iOS.
Android: Nabízí široké spektrum zařízení od různých výrobců. Výhodou je větší cenová dostupnost a přizpůsobitelnost systému.
iOS: Používán pouze na zařízeních Apple. Má silnou uživatelskou základnu a je známý pro svoji stabilitu a bezpečnost. Nevýhodou je vyšší cena.
Výkon a procesor
Mnozí lidé přehlížejí význam procesoru, který je srdcem každého mobilu. Zaměřte se na technologii, kterou používá.
- Qualcomm Snapdragon: Výkonný a energeticky efektivní. Ideální volba pro hráče a náročné uživatele.
- Apple A-series: Vynikající výkon exkluzivně pro iPhones. Hustá integrace s iOS.
- MediaTek: Cenově dostupnější, ale někdy může trpět méně optimalizovaným výkonem.
Výhody a nevýhody různých typů telefonů
Nabídka je dnes skutečně pestrá, pojďme se podívat na typické výhody a nevýhody různých kategorií.
Vlajkové lodě (flagships)
Výhody: Nejnovější technologie a funkce, prestižní design, často nejkvalitnější fotoaparáty.
Nevýhody: Vysoká cena, někdy zbytečně složité funkce, použití exkluzivních příslušenství.
Střední třída
Výhody: Dobrá rovnováha mezi výkonem a cenou, kvalitní fotoaparáty, časté aktualizace.
Nevýhody: Některé kompromisy v materiálech a funkcích, méně exkluzivní design.
Dostupné modely
Výhody: Cenová dostupnost, dostatečný výkon pro běžné úkoly, často překvapivě dobré funkce.
Nevýhody: Omezený výkon, méně kvalitní materiály, kratší podpora aktualizací.
Na co si dát pozor a problémy, které mohou nastat
Při výběru mobilního telefonu je důležité sledovat několik konkrétních bodů, abyste předešli eventualitám.
Kvalita displeje
Kvalita displeje je zásadní. Rozhodněte se podle typu panelu (OLED vs LCD) a rozlišení (Full HD vs Quad HD).
Kapacita baterie
Velký displej a výkonný procesor si žádají baterii s vysokou kapacitou. Rada: Snažte se hledat telefony s minimálně 4000 mAh, pokud plánujete intenzivní používání.
Podpora a aktualizace
Ujistěte se, že váš vybraný model bude dostávat pravidelné aktualizace. U Androidu to může být často problematické, proto je dobré dívat se na to, jak výrobci podporují starší modely.