Celkové hodnocení
HyperX Cloud II Wireless jsou moderní bezdrátová sluchátka se skvělým zvukem a pohodlím. Naše recenze odhalí jejich výkon, silné stránky a co zvážit před nákupem... Detailní informace
Podrobné hodnocení
-
8/10Kvalita zvuku
-
9/10Pohodlí
-
3/10Software
-
4/10Připojení
-
5/10Mikrofon
-
6/10Balení
Klady
- Kvalitní zpracování a odolný hliníkový rám
- Velmi pohodlné díky paměťové pěně
- Čistý a kvalitní zvuk
- Prostorový zvuk 7.1 pro lepší zážitek
- Lehká konstrukce vhodná pro dlouhé hraní
Zápory
- Otřesný software Ngenuity s omezenými možnostmi
- Časté výpadky signálu
- Krátký USB C nabíjecí kabel
- Chudé balení bez příslušenství
- Průměrná kvalita mikrofonu
Moje zkušenost
“HyperX Cloud II Wireless jsou kvalitně zpracovaná a pohodlná sluchátka s vynikajícím zvukovým výkonem, ale bohužel trpí problémy s připojením a ne zcela spolehlivým softwarem. I přes jejich silné stránky bych je kvůli těmto nedostatkům nemohla jednoznačně doporučit, zejména pokud je pro vás stabilita připojení klíčová.”
Porovnat nabídky e-shopů, které produkt nabízejí →
Kvalita zpracování a pohodlí
Hned po vybalení jsem byla příjemně překvapená kvalitou zpracování. Sluchátka HyperX Cloud II Wireless jsou robustní, nikde nic nevrže a materiály působí opravdu prémiově. Hliníkový rám dodává sluchátkům odolnost a zároveň jsou lehká, což je velké plus při dlouhém hraní.
Paměťová pěna a měkká umělá kůže jsou opravdu pohodlné, i po několika hodinách nošení jsem necítila žádné nepohodlí. Na druhou stranu, balení je na cenu 4,5 tisíce korun velice chudé. Kromě sluchátek, USB donglu, manuálů, mikrofonu a krátkého USB C nabíjecího kabelu (pouze 0,5 metru) v balení nic dalšího nenajdete.
Zvukový výkon a software
Co se týče zvukového výkonu, sluchátka nezklamala. 53mm budiče poskytují čistý a kvalitní zvuk, který je ještě lepší s aktivovaným prostorovým zvukem 7.1. Hraní FPS, TPS a RPG her bylo díky tomu opravdu pohlcující.
Bohužel, software Ngenuity je naprosto otřesný. Často ani nerozpozná, že jsou sluchátka připojená, a pokud se to povede, možnosti nastavení jsou velmi omezené. Na notebooku jsem navíc narazila na problém s instalací DTS ovladačů, což znemožnilo využití prostorového zvuku a ekvalizéru.
Problémy s připojením a mikrofonem
Jedním z největších zklamání pro mě byly časté výpadky signálu. I když jsem měla sluchátka v přímém výhledu na dongle a vzdálená jen půl metru, signál vypadával až čtyřikrát za tři dny. Po každém výpadku bylo nutné znovu zapínat ekvalizér, což je velmi nepohodlné.
Kvalita mikrofonu je také zklamáním. I když je odnímatelný a má potlačení šumu, kvalita zvuku je průměrná, což je bohužel běžné u většiny herních headsetů. LED ukazatel ztlumení je sice praktický, ale celkově mikrofon nesplňuje očekávání.
Zkušenosti dalších zákazníků
Poté co mi odešla herní sluchátka Logitech G935, jsem sháněl nová a kvalitnější, padla mi do oka tato sluchátka, jelikož jsem na ně dostal doporučení. Sluchátka jsem měl pouze 3 dny, poté jsem je musel vrátit. Tak otřesný zážitek jsem nečekal. První nepříjemné překvapení mě čekalo po vybalení. Na to, že sluchátka stojí 4,5 tisíce, tak je balení velice chudé a kromě sluchátek samotných, USB donglu, manuálů, mikrofonu, bambule na mikrofon a naprosto nesmyslně krátkého 0,5m USB C nabíjecího kabelu, v balení nic dalšího není, žádné náhradní molitanové náušníky, žádný pytlík na přenášení sluchátek, nebo nějaké další příslušenství, prostě nic. Při zapnutí sluchátek na mě čekal další zádrhel, zprvu jsem myslel, že jsou rozbitá nebo úplně vybitá, jelikož jsem zmáčkl zapínací tlačítko, a ono nic… až po chvíli zkoumání a hledání na netu jsem zjistil, že je nutné tlačítko držet cca 5 vteřin a teprve poté se zapnou. Další nemilé překvapení mě čekalo při připojení sluchátek do PC. Sluchátka jsem zkoušel na notebooku a poté na stolním PC. Po nainstalování programu Ngenuity do obou zařízení jsem zjistil, že na notebooku se odmítají z programu nainstalovat DTS ovladače, tudíž nelze zapnout prostorový zvuk ani používat ekvalizér a při každém připojení sluchátek vyskakuje hláška, že mám nainstalovat tyto ovladače (zkoušeno na dvou různých NTB s různými verzemi Windowsů). Na stolním PC se ovladače nainstalovali OK. Software Ngenuity pro ovládání sluchátek je naprosto otřesný, často ani nerozpozná, že jsou sluchátka připojená. Pokud je rozpozná, tak kromě ukazatele nabití baterie, vypnutí a zapnutí mikrofonu, prostorového DTS zvuku a jednoduchého Ekvalizéru se nedá v programu absolutně nic nastavit. Sluchátka jsem tedy vyzkoušel se zapnutým i vypnutým DTS prostorovým zvukem a nastaveným ekvalizérem, a zvukově nezní úplně špatně. Zkoušel jsem několik FPS, TPS a RPG her a zvuk je poměrně kvalitní a čistý a po zapnutí DTS je i vcelku dobře prostorový. Co je ale naprosto neomluvitelné a donutilo mě ani nepřemýšlet nad tím, že bych si sluchátka nechal, je to, že sluchátkům velice často vypadává signál, i přesto, že na dongle mají sluchátka přímý výhled a jsou od něj vzdálená necelých 0,5m. Sluchátka mi za 3 dny, co jsem je měl vypadly 4x, vždy to byly cca 5 vteřinové výpadky signálu, kdy zhasnul dongle, sluchátka se odpojila od PC a poté se znovu připojila, ale bohužel program Ngenuity je již nerozpoznal a bylo třeba vypnout software, odpojit a zapojit USB dongle a znovu zapnout Ngenuity a zapnout v něm ekvalizér, jelikož se vždy po výpadku z nějakého důvodu vypne. A bohužel nejsem, dle internetu sám, komu to tato sluchátka dělají.
Ověřený zákazník
Doslova mi to ješte ani nepřišlo
Ověřený zákazník
Přečíst všechny zkušenosti zákazníků →
Koupit či neokoupit HyperX Cloud II Wireless?
Kupte, pokud…
Hledáte pohodlný a kvalitně zpracovaný headset
HyperX Cloud II Wireless nabízí robustní konstrukci a pohodlné nošení díky paměťové pěně a měkké umělé kůži, což oceníte při dlouhých herních sezeních.
Chcete kvalitní zvukový výkon
Díky 53mm budičům a prostorovému zvuku 7.1 poskytuje tento headset čistý a pohlcující zvuk, ideální pro hraní her a poslech hudby.
Potřebujete bezdrátový headset s dlouhou výdrží baterie
S výdrží baterie až 30 hodin a dosahem bezdrátového připojení 20 metrů vám sluchátka umožní dlouhé hraní bez nutnosti častého dobíjení.
Nekupujte, pokud…
Očekáváte spolehlivé připojení bez výpadků
Sluchátka mají tendenci k častým výpadkům signálu, což může být velmi nepříjemné, zejména během intenzivního hraní.
Potřebujete kvalitní mikrofon
Kvalita mikrofonu je průměrná a může zklamat, pokud hledáte headset s výbornou kvalitou zvuku pro hlasovou komunikaci.
Hledáte bohaté balení s příslušenstvím
Balení je velmi chudé, obsahuje pouze základní příslušenství a krátký nabíjecí kabel, což nemusí odpovídat ceně 4,5 tisíce korun.
FAQ – Často kladené otázky
- Jak vyřešit problém s častými výpadky signálu u sluchátek HyperX Cloud II Wireless?
-
Zkontrolujte, zda máte nejnovější firmware pro sluchátka i dongle. Umístěte dongle na místo s co nejméně překážkami mezi ním a sluchátky. Pokud problémy přetrvávají, zkuste změnit USB port nebo použít USB prodlužovací kabel pro lepší umístění donglu.
- Co dělat, když software Ngenuity nerozpozná připojená sluchátka?
-
Nejprve zkuste restartovat počítač a znovu připojit sluchátka. Pokud to nepomůže, odinstalujte a znovu nainstalujte software Ngenuity. Ujistěte se, že máte nejnovější verzi softwaru a ovladačů. Pokud problémy přetrvávají, kontaktujte technickou podporu HyperX.
- Jak nainstalovat DTS ovladače na notebooku, když se odmítají instalovat?
-
Zkuste stáhnout nejnovější verzi DTS ovladačů přímo z oficiálních stránek výrobce. Ujistěte se, že máte všechny potřebné aktualizace Windows. Pokud se ovladače stále neinstalují, zkuste spustit instalaci jako správce nebo kontaktujte technickou podporu.
- Jak zvýšit kvalitu mikrofonu na sluchátkách HyperX Cloud II Wireless?
-
Ujistěte se, že máte mikrofon správně připojený a nastavený. V softwaru Ngenuity můžete upravit citlivost mikrofonu. Pokud kvalita stále není uspokojivá, zkuste použít externí mikrofon nebo aplikaci pro potlačení šumu.
- Proč se sluchátka zapínají až po dlouhém držení tlačítka?
-
Tlačítko pro zapnutí sluchátek HyperX Cloud II Wireless je navrženo tak, aby se předešlo náhodnému zapnutí. Je nutné držet tlačítko přibližně 5 vteřin, než se sluchátka zapnou. Tento design je běžný u mnoha bezdrátových zařízení.
- Jak prodloužit životnost baterie sluchátek?
-
Pro maximální životnost baterie nabíjejte sluchátka pravidelně a nepřetěžujte je. Pokud sluchátka nepoužíváte, vypněte je. Snažte se vyhnout extrémním teplotám, které mohou baterii poškodit.
- Jaký je nejlepší způsob, jak přenášet sluchátka, když v balení není ochranný pytlík?
-
Pokud v balení není ochranný pytlík, doporučuji pořídit si univerzální ochranný obal na sluchátka. Tento obal ochrání sluchátka před poškozením během přepravy. Alternativně můžete použít měkký pytlík nebo obal od jiných sluchátek.
Parametry
Název produktu: | HyperX Cloud II Wireless |
Typ produktu: | Sluchátka |
Konstrukce: | přes hlavu (náhlavní) |
Citlivost: | 104 dB/mW |
Kmitočet min: | 15 Hz |
Kmitočet max: | 20000 Hz |
Konektor: | USB |
Typ sluchátek: | otevřená |
Fotogalerie
Jak vybrat ta pravá sluchátka: Tipy pro náročné uživatele
Na co se zaměřit při výběru sluchátek
Výběr sluchátek může být očistec, pokud nevíte, co hledat. Není to jen o designu a cenovce. Věnujte pozornost několika klíčovým faktorům, které vám mohou pomoci najít ideální pár.
Typy sluchátek
Je dobré rozlišit mezi různými typy sluchátek. Každý druh má své specifické využití.
- In-ear sluchátka: Malá, lehká a snadno přenosná. Ideální pro sport a cestování.
- On-ear sluchátka: Položené na uších, kompaktnější než over-ear, ale méně pohodlné při delším používání.
- Over-ear sluchátka: Nejlepší pro audiofily, uzavřená konstrukce zajišťuje lepší izolaci.
S kvalitními materiály nejdál dojdete
Nadšenci do audio techniky vědí, že materiály hrají roli. Kovové konstrukce jsou odolnější než plastové, ale těžší. Kvalitní polstrování z paměťové pěny zajistí pohodlí, syntetické materiály však lákají pot a mohou se opotřebovat rychleji.
Bezdrátová nebo drátová sluchátka?
Jeden z nejstěžejnějších faktorů je rozhodnout se mezi drátovými a bezdrátovými sluchátky. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody.
Bezdrátová sluchátka
Jsou pohodlná, žádné zamotané kabely. Ale baterie musí být pravidelně nabíjena. Pohlídejte si výdrž baterie a zda nabíjení nepřekáží vašim běžným aktivitám.
Drátová sluchátka
Nikdy se nemusíte starat o nabíjení. Obecně poskytují stabilnější a kvalitnější přenos zvuku bez zpoždění. Ale ten proslulý zamotaný kabel může být dost otravný.
Zvuková kvalita je klíčová
Nelze opomenout zvukovou kvalitu. Hledejte sluchátka s širokým frekvenčním rozsahem. Čím širší, tím přesnější zvuky uslyšíte.
- Basy: Nízké frekvence. Ulevují při rocku nebo hip-hopu.
- Středy: Hlasová pásma. Podstatná pro mluvené slovo a akustiku.
- Výšky: Vysoké frekvence. Podrobné prožívání složitějších skladeb.
Technologie aktivního potlačení hluku (ANC)
Jestli často cestujete nebo pracujete v hlučném prostředí, ANC (Active Noise Cancelling) vás zachrání. Není to jen marketingový tah, ANC funguje a může výrazně zlepšit váš poslechový zážitek. Ale buďte si vědomi, že ANC spotřebovává více energie.
Ovládání a kompatibilita
Nezapomeňte se podívat i na ovládání sluchátek. Některé modely nabízejí dotykové ovládání, jiné tlačítka. Kompatibilita s vaším zařízením je rovněž důležitá – zvlášť pokud máte zařízení různých značek.
Doufám, že tyto rady vám pomohou najít sluchátka, která budou přesně odpovídat vašim potřebám a přání. Šťastný lov!